Dom Blanka 41

Dom Blanka 41 je pre milovníkov moderných stavieb, ktorí však radi nadväzujú alebo odkazujú na pôvodné tvary domov v Čechách a na Slovensku. Banka 41 je pretnutím moderného s konzervatívnym.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

Hlavnou hmotou domu je archetypálny vzhľad, držiaci si štandardný sklon strechy a čiastočnú pravidelnosť rozmiestnenia okien. Vďaka tomuto základu ponúkne veľmi širokú možnosť umiestnenia. Do už spomínanej konzervatívnej a až základnej hmoty sa však nabúravajú výrazné moderné kvádre, ktoré dom významným spôsobom otvárajú a vzhľadovo prebúdzajú. Najväčší kváder je zaseknutý do priestoru jedálne a hlavnej spálňe. Rohové otvorenia týchto zásadných miestností v dome dávajú naozaj silné pocity voľnosti, bez uzatvárania sa pred okolím. Výhľad sa tu stáva zásadným a najlepším prvkom interiéru.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

V rovnakom duchu je vytvorená aj obývacia izba, kde výhľad môže veľmi jednoducho prevziať často dominantnú funkciu TV miestnosti. Menšie kvádre zaseknuté do strechy pripomínajú dobre známe vikiere, ich veľkosť a umiestnenie však ponúkajú oveľa viac než len výhľad malým okienkom von. V mieste týchto okien vzniká útulné posedenie pri okne s knihou, tabletom alebo hlavou plnou myšlienok. Toto posedenie sa zámerne dá nájsť vo všetkých troch izbách na poschodí a tak nebude nikomu z obyvateľov odopreté.

Dom Blanka 41

Pôdorysné rozvrhnutie domu je pripravené aj pre veľmi náročných obyvateľov a ponúka všetko potrebné. Hlavný priestor prízemia sa rozpína cez významnú časť domu a nájdeme tu jedáleň, kuchyňu a obývaciu izbu. Všetky časti sú opticky oddelené, napriek tomu vo vzájomnom kontakte. Technické a prevádzkové zázemie domu je samozrejmosťou, k nemu sa ešte zmestila pracovňa, vhodná aj ako hosťovská izba. V podkroví domu sa veľmi pohodlne ubytujú 4 členovia rodiny. Aj napriek tomu rodičom vďaka vlastnej šatni a druhej kúpeľni zostane veľká miera vlastného súkromia.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 4.4.2018 späť

http://novy-skvely-katalg-2018.ekonomickebyvanie.sk/dom-blanka-41.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.