Dom Kristína 12B

Zub času je neúprosný činiteľ, ktorý nás neustále núti napredovať a zlepšovať sa, tak aby sme vedeli odolať jeho novým výzvam. Toto jednoduché pravidlo platí aj pre naše projekty. Jedným takým je dom Kristýna 12. Ten si vďaka svojej obľube u zákazníkov vyslúžil inovovanie v podobe domu Kristýna 12B, ktorý je pripravený splniť Vaše najprísnejšie nároky na bývanie pri zachovaní nízkych nákladov na výstavbu a prevádzku.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Tento príjemne jednoduchý bungalov, Kristýna 12B, s pôdorysom 12,4m x 8,3m, valbovou strechou, dispozício 4+kk a užitnou plochou 94,6m2, prináša veľkorysé bývanie pre 3 až 4 člennú rodinu.

Dom Kristína 12B

Základom dispozície sú komunikačné priestory umiestnené na osi domu do tvaru kríža. Sú nimi chodba spojujúca všetky miestnosti domu a oproti sebe umiestnené zádverie a technická miestnosť, ktoré umožňujú priechod cez dom priamo na pozemok. Takéto riešenie umožňuje jednoduchý pohyb po dome, člení dispozíciu do funkčných celkov a zároveň nekladie prehnané priestorové nároky na komunikačné priestory. Obytné miestnosti sú rozdelené podľa účelu na denné a nočné priestory.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Dennú časť tvorí obytná miestnosť s jedálňou spojená s kuchyňou do jedného priestranného celku, kde môžete užívať spoločné chvíle s rodinou ale aj s početnou návštevou. Tieto priestory sú orientované pozdĺž kratšej strany domu na jeho východnej strane. Spojenie obývacej miestnosti a pozemku je zabezpečené francúzskymi dvoj oknami orientovanými na juh a východ. Osvetlenie kuchynskej linky zabezpečí okno nad ňou.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Nočnú časť tvoria dve detské izby a spálňa, ktorá je v mene akustického komfortu oddelená od detských izieb technickou miestnosťou. Všetky miestnosti určené osobnému životu členov rodiny sú priestranné, presvetlené a spojené so záhradou. Neoddeliteľnou súčasťou domu je aj priestranná kúpeľňa s vaňou a sprchovým kútom a samostatné WC.

Dom Kristína 12B

Dizajn domu vychádza z osvedčených postupov, ktoré kombinuje s kvalitnými materiálmi a proporčným členením fasády. Práve kombinácia materiálov spolu s rozmiestnením presklení prepožičiava domu jeho originálnu tvár. Jednoduchá hmota je rozdelená obkladom z travertínu tak aby na nej vynikol rytmus okien, ktorý už z exteriéru napovedá, čo sa nachádza v interiéri. Biela časť domu ohraničuje detské izby, ostatné priestory patria rodičom a spoločnému životu rodiny. Kompozíciu fasád dopĺňa odklad zo štiepaného kameňa, ktorý oživuje a dopĺňa dizajn domu.

Príjemný vzhľad, jednoduchý ale funkčný interiér. To sú ingrediencie, ktoré robia z tohto domu dobrého spoločníka pre život.

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 4.4.2018 späť

http://novy-skvely-katalog-2018.ekonomickebyvanie.sk/dom-kristina-12b.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.